Jesień - najlepszy czas na odczulanie!


Jesienią i zimą alergicy uczuleni na pyłki roślin – traw, drzew, krzewów, chwastów, zbóż oddychają z ulgą. Właśnie w tym okresie, gdy rośliny nie pylą, warto pomyśleć o kuracji, która pomoże pozbyć się alergii sezonowej. Pokonaj skutecznie alergię z ALLMEDICA!

Jeśli wiosną i latem, kiedy w powietrzu unosiło się najwięcej uczulających pyłków męczyły Cię objawy alergii, a teraz możesz wreszcie odetchnąć pełną piersią, to pamiętaj, że objawy najpewniej wrócą wraz kolejną wiosną. Jedyną receptą na ich uniknięcie jest odczulanie. Alergolodzy radzą uczulonym sezonowo - na pyłki traw, drzew, chwastów - by właśnie jesienią lub zimą rozpoczęli walkę z chorobą. W przypadku alergii sezonowej immunoterapię, czyli odczulanie można rozpocząć jedynie pomiędzy okresami pylenia. Nie warto więc czekać na powrót wiosny, bo wtedy trzeba będzie odłożyć ją na kolejny rok. 

Diagnostyka 
Pierwszym niepokojącym sygnałem choroby alergicznej są ewidentne objawy po kontakcie z alergenem, np. z pyłkami traw, drzew, chwastów itp. 

Najczęstsze objawy:
  • cieknący katar,
  • kichanie i zatkany nos,
  • łzawiące, zaczerwienione i swędzące oczy,
  • kaszel,
  • problemy z oddychaniem.

Jedną z metod diagnostycznych są punktowe testy skórne. Innym badaniem są testy krwi. Badanie to polega na określeniu wysokości stężenia w krwi przeciwciał, które są specyficzne dla danego alergenu. 


Kompleksowe leczenie alergii w ALLMEDICA! 

Alergia to problem masowy, aż 40 % Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy. Niestety większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że są alergikami i nie podejmuje leczenia. Takie zaniedbanie skutkuje poważnymi konsekwencjami. Nieleczona alergia przyczynia się do rozwoju astmy, która stanowi poważne zagrożenie życia. 
Nie czekaj i wylecz alergię w ALLMEDICA! Wybitni lekarze specjaliści z ALLMEDICAzapewniają Pacjentom fachową i kompleksową pomoc w zakresie alergologii, począwszy od szerokiej diagnostyki aż po odczulanie, zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci. 

Zakres usług obejmuje m.in.:
  • Konsultacje lekarzy alergologów i alergologów dziecięcych
  • Odczulanie
  • Testy alergiczne skórne
  • Testy alergiczne płatkowe
  • Spirometria
Wybitni specjaliści dostępni w ALLMEDICA 

lek. med. Anna Chmielewska – alergolog, alergolog dziecięcy 
Pracownik Oddziału Alergologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, oddział Alergologii. 

prof. nadzw. dr. hab. n. med. Zbigniew Doniec – alergolog dziecięcy 
Specjalista alergologii, specjalista pulmonologii Kierownik Kliniki Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, konsultant krajowy chorób płuc dzieci, 30-letnie doświadczenie zawodowe. Prezes Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej. 

lek. med. Adam Wójcik – alergolog, alergolog dziecięcy 
Pracownik Kliniki Alergologii i Pneumonologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce 


Wróć do sekcji: Aktualności

Allmedica

ALLMEDICA to prywatna przychodnia medyczna dzialajaca w oparciu o doswiadczony zespól medyczny i wysokie standardy obslugi pacjenta.